دزدگیر اماکن فایروال F9
دزدگیر اماکن فایروال F9

دزدگیر اماکن فایروال F9 از بهترین تولیدات برند فایروال می باشد.
شرکت فایروال با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینه سیستم های دزدگیر اماکن و سنسور های جانبی آن ، توانسته است جایگاه مناسبی را در میان کاربران و مصرف کنندگان دزدگیر اماکن بدست آورد زیرا یکی از مهمترین ویژگی های تولیدات فایروال ، ضمات پس از فروش آن به مدت ۵ سال می باشد.

قبل از هر چیز ابتدا باید بدانیم دزدگیر اماکن چیست و چه کاربردی دارد.

یکی از مهمترین سیستم های امنیتی ساخته شده دزدگیر اماکن است.
سیستم دزدگیر اماکن با پشتیبانی از دستگاه مرکزی و سنسور های جانبی می تواند یک بستر ایمن برای کاربر فراهم سازد تا کاربر با خیال راحت نسبت به محیط خود اقدامات ایمنی را پیاده سازی نماید به تعریف دیگر می توان گفت ، دزدگیر اماکن با پشتیبانی از انواع سنسور های حفاظتی و نظارتی قادر است تا محیط مورد نظر کاربر را ایمن سازد.

دزدگیر اماکن فایروال F9 نیز یکی از همین دستگاه های امنیتی می باشد.
این سیستم با پشتیبانی از قابلیت ها و ویژگی های مختلف می تواند محیط مورد نظر کاربر را ایمن سازد و امکان کنترل از راه دور سیستم را در اختیار کاربر قرار دهد البته باید توجه داشت که کاربر نسبت به عملکرد و نوع ویژگی های موجود در دزدگیر اماکن توسط کارشناس مربوطه کاملا توجیح شده باشد تا بتواند به راحتی با سیستم ارتباط برقرار نماید.

ویژگی های دزدگیر اماکن فایروال F9

همانطور که اشاره شد ، سیستم دزدگیر اماکن از ویژگی های مختلفی برخوردار است.
دستگاه های گوناگونی در این زمینه تولید شده اند و استفاده می شوند.
دستگاه فایروال مدل F9 نیز از همین دستگاه های امنیتی می باشد که ویژگی های بسیاری دارد و از انواع سنسور های موجود در سیستم دزدگیر اماکن پشتیبانی می کند به همین خاطر در این قسمت قصد داریم برخی از ویژگی های این دستگاه مرکزی دزدگیر اماکن را برسی نماییم.

از ویژگی های دستگاه دزدگیر اماکن فایروال مدل F9 می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • دارای تلفن کننده سیم کارتی و خط ثابت به صورت همزمان
 • پشتیبانی از ۸ زون باسیم و ۸ زون بی سیم
 • کنترل ۴ بخش به صورت مستقل و همزمان
 • کنترل دستگاه از راه دور به کمک تلفن کننده و نرم افزار
 • پشتیبانی از ۶۴ سنسور توسط دستگاه مرکزی
 • پشتیبانی از انواع سنسور های دزدگیر اماکن
 • پشتیبانی از فرکانس های ۳۱۵ و ۴۳۳ مگاهرتز
 • دارای ۶۰ ماه گارانتی طلایی فایروال

این ویژگی ها به طور کلی از مهمترین ویژگی های دزدگیر اماکن فایروال می باشند.
وجود این قابلیت ها سبب می شود تا عملکرد دستگاه با دقت عمل بسیار بالا بهبود یابد و همچنین کاربر به راحتی با سیستم امنیتی خود ارتباط برقرار نماید ، از طرفی وجود ضمانت ۵ ساله دستگاه دزدگیر اماکن سبب می شود تا کاربر با اطمینان خاطر دست به خرید دزدگیر اماکن فایروال بزند.

تلفن کننده سیم کارتی و خط ثابت

یکی از مهمترین ویژگی های موجود در سیستم دزدگیر اماکن ، تلفن کننده می باشد.

تلفن کننده در سیستم سبب می شود تا کاربر به راحتی با سیستم دزدگیر اماکن خود ارتباط برقرار نماید و همچنین تمامی رویداد ها از طریق همین سیستم به کاربر مخابره شود تا کاربر از تمامی جزئیات دستگاه و رویداد های آن مطلع باشد.

home alarm settings - دزدگیر اماکن فایروال F9

یکی از بهترین تلفن کننده ها ، تلفن کننده سیم کارتی می باشد.
تلفن کننده سیم کارتی با اتصال به یک سیم کارت مشخص برای دستگاه دزدگیر اماکن ، قادر است تا میزان ۲۰ شماره تلفن را در حافظه خود ذخیره نماید و در زمان وقوع حادقه ، رویداد های صورت گرفته را ابتدا از طریق پیامک و سپس تماس با مخاطبین خود مخابره نماید.همچنین مدیر سیستم قادر است از طریق همین تلفن کننده ، دستگاه دزدگیر اماکن خود را کنترل و مدیریت نماید.

دزدگیر اماکن فایروال F9 نیز از همین تلفن کننده پشتیبانی می کند.

این دزدگیر اماکن با پشتیبانی از تلفن کننده سیم کارتی و تلفن کننده خط ثابت به صورت همزمان این امکان را به کاربر می دهد تا در زمان بروز هرگونه مشکل برای یکی از تلفن کننده ها ، تلفن کننده دیگر وارد مدار شود تا مدیر سیستم تحت هر شرایطی از جزئیات دزدگیر اماکن خود بی خبر نماند.

زون یا بخش (Section)

از قابلیت هایی که در خصوص دزدگیر فایروال برسی شد ، به زون های با سیم و بی سیم اشاره شده است که دستگاه دزدگیر اماکن فایروال مدل F9 قادر است این ویژگی را به صورت همزمان پشتیبانی نماید.

زون در سیستم امنیتی دزدگیر اماکن به معنای بخش (Section) می باشد.
منظور از بخش در سیستم دزدگیر اماکن جایگاهی برای تعریف سنسور ها می باشد که سیستم دزدگیر اماکن فایروال مدل F9 از زون های با سیم و بی سیم به صورت همزمان پشتیبانی می کند و این بدان معنا است که کاربر می تواند برای دستگاه خود از انواع سنسور های موجود در دزدگیر اماکن استفاده نماید.

دزدگیر اماکن فایروال F9 قادر است از ۸ زون به صورت همزمان پشتیبانی کند.

پشتیبانی از زون های با سیم و بی سیم به صورت همزمان یکی از مهمترین قابلیت های دستگاه F9 می باشد که هر زون می تواند تعداد ۸ سنسور را در خود تعریف و از آنها پشتیبانی کند پس به این ترتیب می تواند گفت در هر بخش سنسور های با سیم و بی سیم در دزدگیر اماکن فایروال F9 کاربر می تواند ۶۴ سنسور مختلف را به سیستم تعریف کند.

بخش بندی در دزدگیر اماکن فایروال F9

یکی دیگر از ویژگی های اشاره شده به آن ، تقسیم بندی دستگاه به ۴ بخش مختلف می باشد.

گاه در بعضی محیط های کاری ، کارشناس فنی می تواند با بخش بندی دستگاه تا حداکثر تعداد ۴ بخش ، دستگاه را نصب و راه اندازی نماید.این شرایط معمولا به درخواست کاربر صورت می گیرد اما خوشبختانه دزدگیر اماکن فایروال با وجود این ویژگی توانسته است به اکثر درخواست های کاربران پاسخ مثبت دهد.

استفاده از قابلیت بخش بندی در دستگاه فایروال به شرایط بستگی دارد.به طور مثال اگر قرار است بار یک آپارتمان ۴ واحدی سیستم امنیتی دزدگیر اماکن نصب گردد ، کاربر می تواند به جای تهییه ۴ دزدگیر اماکن جدا ، با خرید یک دزدگیر اماکن و تقسیم بندی آن به ۴ بخش مجزا این مشکل را بر طرف سازد.بخش بندی دستگاه در دزدگیر اماکن فایروال می تواند به صورتی پیاده سازی شود که دستگاه شامل ۴ مدیر جداگانه با سنسور های مخصوص به خود شوند.

در حالت استفاده از بخش بندی دستگاه به کاربران سیستم توصیه می شود که به آموزش های داده شده توسط کارشناس سیستم به درستی دقت نمایند و در نحوه استفاده از دزدگیر اماکن با یکدیگر همکاری کنند.هر مدیر در دزدگیر اماکن می تواند سنسور های مربوط به خود را کنترل نماید از این رو توصیه می شود تا جایی که امکان دارد تمامی موارد قبل از استفاده از این قابلیت در نظر گرفته شود.

پشتیبانی از انواع سنسور های دزدگیر اماکن

سنسور های مختلفی در سیستم دزدگیر اماکن وجود دارد.

استفاده از انواع سنسور های امنیتی در سیستم دزدگیر اماکن سبب می شود تا کاربر بتواند به راحتی ، همان دزدگیر اماکنی را که در نظر داشته است پیاده سازی نماید و از آن استفاده کند.پشتیبانی دستگاه F9 از سنسور های با سیم و بی سیم به صورت همزمان این قابلیت را برای کاربر فراهم نموده است.

از انواع سنسور های دزدگیر اماکن در سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • سنسور چشمی (سنسور حرکتی)
 • سنسور مگنت (سنسور آهنربایی)
 • سنسور دتکتور (سنسور دود)
 • سنسور ضربه ای (شوک سنسور)
 • سنسور چشمی ۳۶۰ درجه
 • سنسور رادار خطی
 • سنسور چشمی وزنی

سنسور های در سیستم دزدگیر اماکن از اولیت بسیار بالایی برخوردار هستند.استفاده از این سنسور ها در سیستم ، عملکرد و کارایی سیستم را افزایش می دهند و سبب می شوند تا کاربر یک دزدگیراماکن کامل و پشتیبانی از تجهیزات گوناگون را تجربه کند زیرا هر سنسور در دزدگیر اماکن وظیفه ای مشخص را برعهده دارد.

فرکانس کاری ۳۱۵ و ۴۳۳ مگاهرتز

یکی از موضوعات بسیار مهم در خصوص سنسور های بی سیم ، فرکانس کار می باشد.

پشتیبانی از فرکانس های کاری ۳۱۵ و ۴۳۳ مگاهرتز در دستگاه می تواند قابلیت مهمی باشد.
این موضوع بدان معنا است که کاربر می تواند از انواع سنسور های بی سیم استفاده نماید اما تفاوتی که میان فرکانس ۳۱۵ و ۴۳۳ مگاهرتز جز مهمترین تفاوت ها می باشد ، ایمن بودن فرکانس کاری در این حالت است که با برسی های انجام شده ، فرکانس ۴۳۳ مگاهرتز در بین سنسور های دزدگیر اماکن از پیچیدگی و ایمنی بیشتری برخوردار هستند.

از مهمترین ویژگی های فرکانس کاری در دستگاه می توان اشاره نمود به :

 • پشتیبانی دستگاه مرکزی از انواع فرکانس های کاری مانند ۳۱۵ و ۴۳۳
 • ایمن ساختن سیگنال های ارسالی به سمت دستگاه مرکزی
 • شناسایی و تعریف سنسور های بی سیم به دستگاه
 • رمز نگاری سیگنال توسط جامپر های موجود در سنسور
 • قابل استفاده در تمامی دستگاه های دزدگیر اماکن
 • انتقال اطلاعات از سنسور به دستگاه مرکزی
 • راه ارتباطی سنسور بی سیم با دستگاه مرکزی

سنسور های بی سیم در دزدگیر اماکن با استفاده از فرکانس خود کار می کنند.
توجه به این فرکانس ها می تواند ایمنی سیستم را افزایش دهد.

جمع بندی

کاربر می بایست توجه زیادی به خرید سیستم دزدگیر اماکن نماید.

کاربران برای خرید دزدگیر اماکن با چالش هایی رو به رو خواهند شد.در این میان توصیه می شود به انتخاب برند هایی فکر کنند که دارای ضمانت و پشتیبانی دائمی محصول می باشند.دزدگیر اماکن فایروال F9 از نوع همین دسته سیستم ها می باشد که توسط برند فایروال دارای ۵ سال ضمانت پس از فروش می باشد.

از انواع برند های معتبر در این زمینه می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • دزدگیر اماکن فایروال
 • دزدگیر اماکن GMK
 • دزدگیر اماکن سیماران
 • دزدگیر اماکن کلاسیک
 • دزدگیر اماکن پارادوکس

موضوع دیگری که باید در هنگام خرید دزدگیر اماکن به آن توجه نمود ، پشتیبانی سیستم از قابلیت های گوناگون می باشد که وجود این ویژگی ها در دزگیر اماکن سبب می شود تا نحوه عملکرد دستگاه بهبود یابد و کاربر نیز به راحتی با سیستم امنیتی خود ارتباط برقرار کند.

برای خرید دزدگیر اماکن می توانید به فروشگاه مهرگان سیستم مراجعه نمایید.

آخرین نوشته ها

دزدگیر اماکن فایروال و انواع آن تنظیمات دزدگیر اماکن خانه نصب دزدگیر اماکن منزل دستگاه مرکزی دزدگیر منزل دزدگیر اماکن منزل اقصتادی دستگاه DVR دوربین مداربسته دوربین مداربسته اقتصادی سنسور دوربین مداربسته چرا دزدگیر اماکن مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X